Menu odnośników dodatkowych

Kolarze UKS MDK na zakończeniu cyklu Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej'2016

W niedzielę, 2 października 2016 r. w Chęcinach odbyło się zakończenie cyklu Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej'2016. Podobnie jak przez cały sezon zawodnicy UKS "MDK" Radom potwierdzili wysoką formę kończąc zmagania w czołówce. W gronie orlików na 7. miejscu do mety dojechał Wojciech Mali, co pozwoliło mu ukończyć cały cykl na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej. Jeszcze lepiej poszło nam wśród juniorów młodszych - zwyciężył Eryk Garczyński przed Jakubem Przepiórką. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Eryk, a Kuba zajął 4. miejsce. Wśród młodzików, z powodu kontuzji, na dwóch ostatnich etapach zabrakło Jakuba Kowalczyka. Jednak wypracował sobie wcześniej tak olbrzymią przewagę, że w klasyfikacji generalnej stanął na najwyższym stopniu podium. Wśród żaczek starszych na 2. miejscu do mety przyjechała Kasia Szczęsna, tym samym pieczętując zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Wśród żaczek młodszych w Chęcinach niepodważalne zwycięstwo odniosła Magda Żak.

Zaś w niedzielę, 9 października odbył się finałowy wyścig z cyklu maratonów LegiaMTB w Wesołej. Wśród żaków młodszych Kubuś Kowalczyk wywalczył po dramatycznym finiszu 3. miejscu. Wśród żaków starszych Bartek Kowalczyk zajął również 3. miejsce, a Igor Stępniewski 4. miejsce.

Młodzieżowy Dom Kultury już dziś pragnie zaprosić wszystkich sympatyków ścigania się na dwóch kółkach na jubileuszowy V Rowerowy Rajd Niepodległości - "Memoriał Muńka". Więcej informacji wkrótce na naszej stronie.

Warto podkreślić, że zakończony właśnie sezon letni 2016 był rekordowym w historii klubu - 24 zawodników i zawodniczek wystartowało w 39 wyścigach w sporcie kwalifikowanym jak i amatorskim. Wywalczyli oni 77 miejsc na podium!