Wyniki XXXII Radomskiej Emdekowskiej Frajdy Rowerowej

W sobotę 11 czerwca 2016 r.  Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu zorganizował „32. Radomską MDK Frajdę Rowerową”.

Ta sportowo-rekreacyjna impreza, towarzysząca obchodom „Radomskiego Czerwca’76” tym razem odbyła się w Parku im. Jacka Malczewskiego na osiedlu Obozisko.

Trasę wyścigów MTB  w olimpijskiej formule xc przeprowadzono na rundzie długości 1 km, którą  w  zależności od kategorii wiekowej zawodnicy pokonywali kilkukrotnie. Wszyscy śmiałkowie musieli zmierzyć się z ostrymi wirażami, stromymi podjazdami i zmienną nawierzchnią.

Rywalizacja toczyła się w duchu sportowym, zgodnie z zasadami BRD, a zgromadzonych kibiców emocje rozgrzewały do czerwoności. Wszyscy mieli możliwość pokrzepić się batonami i napojami podarowanymi przez Radę Rodziców MDK oraz izotonikami przekazanymi przez mający stoisko w Galerii Słonecznej Atleta – Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia.

Pierwsze trójki otrzymały puchary Prezydenta Miasta Radomia i Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury. Wszyscy, dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Radomiu, Przewodniczącemu Rady Miasta, WORD Radom,  PHU Tytan, Pryzmat, Pizzerii Quattro, otrzymali upominki. Osobne podziękowania należą się Hufcowi ZHP Radom - Miasto, KDX i SOiRGO za transport i ustawienie dmuchanej bramy Start/Meta oraz Dyrekcji Bursy szkolnej nr 3 za użyczenie energii elektrycznej. Wszyscy umówili się na kolejną 33 już edycję Radomskiej eMDeK-owskiej Frajdy Rowerowej.

Wyniki:

• do lat 10 : 1.Kacper Cieślik            2.Jakub Kowalczyk       3.Mateusz Hernik
  • 11-13 lat:  1.Piotr Prokopczyk        2.Eryk Maliszewski        3.Bartosz Kaliński
    1.Katarzyna Szczęsna     2.Natalia Kot               3.Magdalena Żak
  • Kobiety open: 1.Hanna Zimnicka
  • 14-16 lat:  1.Eryk Garczyński      2.Jakub Przepiórka    3.Alan Bałażak
  • 17-30 lat:  1.Robert Tokarski       2.Marcin Cieślik        3.Mateusz Murawski
  • 31-50 lat: 1.Artur Łyżwiński       2.Łukasz Wykrota     3.Robert Tokarski st.
  • ponad 50:1.Sławomir Knieć        2.Bogumił Dudek       3.Jarosław Żurowski

Komisja sędziowska:

Sylwia Łyżwa, Kamil Śmiechowski, Mirosław Strzelecki.