Menu odnośników dodatkowych

Pracowity początek jesieni uczestników UKS MDK

W niedzielę 4 października br. część "górali" UKS MDK Radom startowała w ostatnim etapie Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej w Chęcinach.

Słoneczna pogoda ale i wymagająca technicznie trasa wokół Chęcina zgromadziła na starcie ponad 300 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Na dystansie o długości 21 km. w kategorii do 11 lat trzeci raz z rzędu zwyciężyła Katarzyna Szczęsna. Tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rocznego cyklu. Wśród chłopców w kategorii wiekowej 12-14 lat jako drugi na mecie zameldował się Eryk Garczyński.W klasyfikacji generalnej zawodów uplasował się na drugim stopniu podium ze stratą zaledwie 3 pkt. do zwycięzcy. Jako trzeci w kategorii wiekowej 15-18 lat  zmagania ukończył Wojciech Malik natomiast wśród seniorów 7. miejsce zajął Adam Augustyn.

W tym samym czasie w Rembertowie w stawce 136 zawodników na dystansie 14 km. na 2. pozycji ściganie ukończył Jakub Kowalczyk. Tym samym  umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej, w kategorii wiekowej 11-13 lat. Tuż za podium, na 4. miejscu linię mety przejechał Jakub Przepiórka, któremu tym razem do podium zabrakło jednej sekundy. Na tę chwilę w klasyfikacji generalnej zajmuje również 4. miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat. Do zakończenia całego cyklu pozostały dwa etapy.

Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.