XIII edycja Maratonów rowerowych Legia MTB

W ostatnią niedzielę 9 września 2015 r. w Stromcu odbyła się XIII edycja kolarskich wyścigów przełajowych cyklu maratony Legia MTB. Była to wspaniała, sportowa uczta przy okazji dożynek gminnych. Dość powiedzieć, że przy wietrznej pogodzie, z małymi przelotami deszczu, na starcie stawiło się 101 amatorsków zmagań w kolarskim MTB. Miło donieść, ze w tym gronie znakomicie znaleźli się młodzi zawodnicy z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu.     W kategorii wiekowej 11 - 13 lat bezkonkurencyjny okazał się Jakub Kowalczyk. W kategorii wiekowej 14 - 16 lat na trzecim stopniu podium stanął Jakub Przepiórka zaś w kategorii wiekowej 17 lat i starsi 2. lokatę po wspaniałym sprincie wydarł Wojciech Malik.
Już za tydzień nadarzy się okazja do rewanżu w Kozienicach.