Wielki sukces zespołów baletowych MDK!

Tancerki baletowe z zespołu Arabesqa z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu wzięły udział w krajowych eliminacjach Międzynarodowego Konkursu Tanecznego dla dzieci i młodzieży Dance World Cup 2015. Odbył się on 14 marca w Krakowie.

Występy dziewcząt zakończyły się dużym sukcesem. Radomskie tancerki wystąpią w finale turnieju, który w tym roku odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Rumunii, w Bukareszcie. Radomianki zakwalifikowały się w trzech kategoriach: Children Group Fusion Ballet - "Sztorm" Arabesqa, Children Group Classical Ballet & Character Dance - "Taniec z Bajadera" Fouette i Children Duet/Trio Jazz and Show Dance - "Afryka" duet Julia Dzbuk, Anna Fijałkowska.

Zespół tworzą dziewczęta w wieku od 9 do 11 lat. Balet trenują w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Ćwiczą dwa razy w tygodniu pod kierunkiem Małgorzaty Dzbuk, która jest autorką wszystkich choreografii. Tancerki mają już na swoim koncie sukcesy. Zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej w Elblągu w 2014 roku.

Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu

Międzynarodowy Konkurs Taneczny dla dzieci i młodzieży Dance World Cup 2015