Zawierucha w MDK!

Aktor Rafał Zawierucha był w poniedziałek, 8 grudnia gościem MDK.

Spotkanie w ramach cyklu „QLTURALNI” prowadził Tomasz Kądziela. Aktor spotkał się z uczniami Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Radomiu.

Rafał Zawierucha urodził się 12 października 1986 roku w Krakowie. Jest absolwentem III LO im. C. K. Norwida w Kielcach.  W 2012 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Jego profesorami byli wybitni aktorzy i pedagodzy m.in. Maja Komorowska i Zbigniew Zapasiewicz.

W 2011 r. zagrał główną rolę w filmie „Księstwo” w reż. Andrzeja Barańskiego (obraz zrealizowany na motywach autobiograficznych powieści Zbigniewa Masternaka: „Chmurołap”, „Niech żyje wolność” i „Scyzoryk”). Od 2013 r. jest aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie (gra Ozryka w „Hamlecie” z Borysem Szycem w roli tytułowej). Występuje również na scenach innych stołecznych teatrów: Och-Teatr („Trzeba zabić starszą panią”), IMKA („Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits”) oraz Capitol („Piotruś Pan”). Telewidzom znany jest z popularnych seriali: „Przepis na życie”, „Hotel 52”  „Ojciec Mateusz”, „Czas honoru” i „Na krawędzi 2”. Tylko w tym roku zagrał w filmach: „Bogowie” (rola prof. Romualda Cichonia, współpracownika prof. Zbigniewa Religi, granego przez Tomasza Kota) „Obywatel” w reż. Jerzego Stuhra, „Miasto 44”, „Wkręceni” oraz „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego.