Ważne wyróżnienia dla młodych plastyków z MDK

Wyróżnienie dla Zuzanny Gliszczyńskiej l. 9 z Dziecięcej Pracowni Plastycznej pani Henryki Lech w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Choinki Jedynki” - „Symbole świąt” (radość świąt Bożego Narodzenia) organizowanym przez Polskie Radio S.A. Program 1 w Warszawie, grudzień 2014 r.

Na konkurs wpłynęła olbrzymia ilość prac, organizowany jest co roku, nagrodzone prace są licytowane w okresie przedświątecznym, a uzyskany całkowity dochód z licytacji prac przekazywany jest na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji Andrzeja Brandstattera „Pro Artis”.

Wyróżnienia dla Weroniki Krzemińskiej  l. 11 z Dziecięcej Pracowni Plastycznej pani Henryki Lech w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Kręci Cię sztuka? „ Portret” pod patronatem Stowarzyszenia Artystycznego ANGELS OF ART w Warszawie, grudzień 2014 r.

Na konkurs wpłynęło 150 prac z całej Polski, adresowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i placówek oświatowo-wychowawczych, nagrodzono niewiele osób. Laureaci etapu ogólnopolskiego zostaną wkrótce zaproszeni na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i do udziału w imprezach towarzyszących.