Laureaci Festiwalu RYTM i MELODIA śpiewają z gwiazdami polskiej sceny muzycznej!

Laureaci Festiwalu RYTM i MELODIA

śpiewają  z gwiazdami polskiej sceny muzycznej!

11 grudnia 2014 r. rusza ponownie doroczna zbiórka funduszy przeznaczonych na działalność Fundacji Ronalda McDonalda.  Aby wesprzeć działania organizacji wystarczy kupić wyjątkową płytę „Czarodzieje Uśmiechu 4”, na której występują znani polscy wykonawcy: Urszula, Hania Stach, Damian Ukeje, Olga Bończyk, Andrzej Krzywy, Rafał Brzozowski oraz Natalia Szroeder. Artyści zaśpiewali piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej w nowych aranżacjach.

W nagraniach wykonawcom towarzyszyły dzieci, laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia” organizowanego corocznie przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.

Płyta jest już czwartym wydawnictwem realizowanym pod wspólnym tytułem „Czarodzieje Uśmiechu”. Pierwszy krążek z utworami z repertuaru Majki Jeżowskiej ukazał się w czerwcu 2010 r. i został sprzedany w rekordowym nakładzie 70 tys. egzemplarzy. W ciągu zaledwie dwóch tygodni płyta uzyskała status podwójnej platyny. We wrześniu 2011 r. wydana została płyta „Czarodzieje Uśmiechu 2” będąca kontynuacją akcji, a nakład sprzedaży pobił wynik z poprzedniego roku i wyniósł blisko 90 tys. egzemplarzy. Trzecia edycja również okazała się ogromnym sukcesem: płyta sprzedała się w nakładzie 80 tys. sztuk.

„Niezmiernie się cieszę, że po raz kolejny realizujemy nasz charytatywny projekt muzyczny, który powstał z wielkiej potrzeby serca i chęci pomagania małym pacjentom” – mówi Majka Jeżowska - „Mam ogromną nadzieję, że dzięki naszej pracy uda się wyczarować uśmiechy na twarzach słuchaczy, i co najważniejsze, nieść pomoc chorym dzieciom, które tak bardzo potrzebują naszego wsparcia”- dodaje piosenkarka.„Bardzo się cieszę, że na płycie zaśpiewali laureaci Festiwalu „Rytm i Melodia”. Już teraz zapraszam na jubileuszową, dziesiątą edycję Festiwalu do Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu.”

Płyta „Czarodzieje Uśmiechu 4” pojawi się w sprzedaży 11 grudnia 2014 r. i będzie dostępna we wszystkich restauracjach sieci McDonald’s na terenie całej Polski. Koszt płyty to 8,90 zł. Dochód ze sprzedaży tegorocznej edycji płyty zasili realizację programu „NIE nowotworom u dzieci”.

W ramach tego programu Fundacja prowadzi ogólnopolskie szkolenia lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej służące wczesnemu rozpoznawaniu nowotworów, ultrasonograficzne badania przesiewowe dzieci oraz prowadzi Pokój Rodzinny w Instytucie – Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Jesienią 2014 r. Fundacja rozpoczęła największy ze swoich dotychczasowych projektów. Jest nim budowa pierwszego w Polsce Domu Rodzinnego, hotelu dla rodzin małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, którego misją jest stworzenie prawdziwego „domu poza domem” dla rodziców najciężej chorych dzieci.