RETROSPEKTYWNA WYSTAWA POPLENEROWA PYZÓWKA 2006–2014

Wystawa będzie czynna w dniach 20.10-14.11.2014 r.

Pomysłodawcą i organizatorem letnich warsztatów artystycznych w górach jest pani Henryka Lech nauczycielka plastyki w MDK. Po raz pierwszy w 2006 roku w lipcu na dwa tygodnie pod opieką czterech nauczycieli wyjechało 40 uczestników do urokliwej Pyzówki. Od tamtej pory co roku odbywają się warsztaty na których w trakcie pobytu do południa organizowane są zajęcia warsztatowe: plastyczne, muzyczne, sportowe, języka włoskiego i do roku 2010 teatralne. Po południu zajęcia zintegrowane – konkurencje: rozgrywki na boisku, bilardzie, tenisie stołowym, zabawy na łące, placu zabaw. Wieczorami gry i zabawy towarzyskie: konkursy, ogniska, dyskoteki. W trakcie pobytu odbywają się wycieczki lokalne i spotkanie z góralami w programie artystycznym, a wrażenia wykorzystywane są w zajęciach dydaktycznych.

Do tej pory na warsztatach odbyło się 45 zajęć warsztatowych, uczestniczyło 330 wychowanków, zwiedziliśmy 48 miejsc min. w Tatrach, Spiszu, Orawie i Słowacji oraz przejechaliśmy około 8 800  km.                    Zapraszamy na X warsztaty artystyczne w 2015 roku.

Na wystawie prezentowane są wybrane prace niektórych uczestników warsztatów plastycznych w technikach: farby i kredki akwarelowe, pastele olejne, pastele suche, sepia, sangwina, ołówki miękkie, markery. Tematyka prac obrazuje: architekturę, pejzaż, kwiaty, rośliny, drzewa, postacie ludzkie i zwierzęce, scenki rodzajowe oraz wrażenia z wycieczek.

Autorzy prac:

Zuzanna Gliszczyńska