Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu już na pełnych obrotach. 96 kół zainteresowań

Od 1 września zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 17 w Radomiu, ruszyły pełną parą.

W tym roku rekrutacja odbyła się  bowiem  już w czerwcu. Na dzieci i młodzież czekało blisko sto kół zainteresowań. Dokładnie – 96 kół. I choć w porównaniu z latami poprzednimi, kiedy w obu "emdekach” działało ponad 180 grup, było w czym wybierać.

- Staramy się, by jakość prowadzonych zajęć była wysoka -– mówi Elżbieta Sobkowiak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

W tym roku MDK przyjął 1 076 wychowanków. To oczywiście za mało w stosunku do chętnych. Okazało się też, że miejsca w dziale muzycznych i artystycznym wypełniły się co do joty.

Zainteresowani udziałem w zajęciach, którzy nie znaleźli się na listach lub ich rodzice proszeni byli o bezpośredni kontakt z nauczycielami prowadzącymi koła zainteresowań w celu ustalenia ewentualnej możliwości i trybu zapisu

Oferta MDK

Oferta zajęć jest bogata w wszystkie koła cieszą się zawsze wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Tak jest, na przykład w przypadku plastyki. Utalentowane dzieci i ich starsi koledzy będą zgłębiać tajniki malarstwa i rysunku a także rękodzieła artystycznego i batiku, grafiki warsztatowej oraz grafiki komputerowej.

Prawie 40 maluchów w wieku od 4 do 7 lat będzie uczęszczać na zajęcia w cyklu "Bajkowy kuferek”.

"Kuferek” zawiera atrakcyjne wnętrze: malowanie, gry i zabawy edukacyjne, zwiedzanie, zajęcia "od literki do piosenki” a nawet próby na ściance wspinaczkowej.

Zwolennicy tańca podwyższą kwalifikacje ćwicząc w kołach tańca nowoczesnego, breakdance, baletach Piruecik i Arabesqa.

A najbardziej zwinni mają szansę być jeszcze zwinniejszymi uczęszczając na zajęcia z gimnastyki z elementami akrobatyki w grupie Pajęczarki.

Na poliglotów czeka język włoski. Na miłośników sceny – zajęcia w w Teatrze Scena 05 a także w teatrze Uśmiech.

Jest jeszcze koło rowerowe i zajęcia szachowe.

Muzyka i piosenka czekają

Dział muzyczny zaprasza do nauki gry na instrumentach: gitarze, keyboardzie i perkusji.

Czeka grupa Gospel a także Orkiestra Grandioso,w której młodzi muzycy mogą nauczyć się gry na instrumentach dętych.

Wokalistów kształci Studio Piosenki "Fermata”,z którego wywodzi się wielu laureatów przeglądów i festiwali piosenki.

W przyszłym roku MDK zaprosi na kolejny festiwal Majki Jeżowskiej i doroczne przeglądy regionalne twórczości dzieci i młodzieży.

Kontynuowane będą ogólnopolskie wystawy plastyki wśród nich "Drukarnia wyobraźni.”

A już 14 września - XXVI Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa a 30 września - XVII Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego "Bezpieczne drogi Radomia”.

Będzie ciekawie.

Barbara Koś

Echo Dnia

Zapraszamy do pracowni plastycznej – mówią plastyczki MDK: od lewej - Magdalena Grabijas Brodnicka i Agata Chojnacka - Pyrgiel. (fot. Barbara Koś)