Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso z Radomia poleciała do Chin

Zespół wyleciał w środę, 10 września. Wystąpi w dwóch międzynarodowych festiwalach "China Shanghai Tourism Festival 2014 (CSTF)” oraz "China Luoyang Heluo Culture Tourism Festival 2014 (LCTF).

Muzycy z Radomia polecieli do Szanghaju, skąd udadzą się w czternastogodzinną podróż pociągiem do miasta Luoyang. Stamtąd powrócą do Szanghaju.

Przypomnijmy, że jest to drugi już pobyt radomskiej orkiestry w Chinach. Wówczas Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso wzięła udział w jednej z największych i najbardziej prestiżowych parad świata z okazji Powitania Nowego Roku Chińskiego.

Koszt obecnego wyjazdu to około 200 tysięcy złotych. Cześć finansów pochodzi z funduszy własnych orkiestry zdobytych dzięki koncertom, część sfinansowali roodzice. Fundusze na wyjazd przekazało także miasto.

Grandioso powróci do Radomia za dwa tygodnie.

Barbara Koś

fot. Krzysztof Duda