PAJĘCZARKI zdobyły Budapeszt!

3 złote medale, 5 srebrnych i 3 brązowe przywiozły z Budapesztu radomskie akrobatki z Zespołu Akrobatycznego „Pajęczarki” MDK Radom trenerki Anny Stawczyk.

Radomskie zawodniczki w dniu 11.05.2019 r. uczestniczyły w Mistrzostwach Świata FIT-KIDS & Aerobic Fitness organizowanych przez World Fitness Federation w Budapeszcie na Węgrzech. Na tej prestiżowej imprezie zaprezentowało się kilkaset zawodniczek z całego świata, a publiczność mogła obejrzeć aż 270 występów jednego dnia! Tak duża liczba zawodników sprawiła, że zawody trwały aż do północy. Mimo tak wielkiej konkurencji i wielkiego zmęczenia podopieczne Anny Stawczyk stanęły na wysokości zadania i kolejny raz udowodniły swój genialny poziom na międzynarodowej arenie. „Pajęczarki” zaprezentowały łącznie ponad 20 układów, które przygotowywały pod czujnym okiem swojej trenerki Anny Stawczyk od kilku miesięcy. Podczas zawodów akrobatki z Radomia wyróżniały się nie tylko wysokim poziomem technicznym, ale również pięknymi strojami i wyszukaną muzyką.

Awans do World Championship HUNGARY nasze radomskie zawodniczki zdobyły miesiąc temu uczestnicząc w Mistrzostwach Polski w Gdańsku.

Warto nadmienić, że Zespół Akrobatyczny „Pajęczarki” istnieje już ponad 15 lat i od samego początku zachwyca zarówno w kraju jak i za granicą. Na co dzień akrobatki trenują w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Założycielką i utytułowaną trenerką od zawsze jest Pani Anna Stawczyk i to jej należą się największe gratulacje i podziw.

Wyniki Zespołu Akrobatycznego „Pajęczarki” MDK Radom trenerki Anny Stawczyk podczas WORLD Championship FIT-KIDS & Aerobic Fitness Budapeszt WĘGRY 11.05.2019 r:

ZŁOTE MEDALE

• 1. miejsce - Oliwia Boniecka, Matylda Kotowicz - duet kat. 16-17lat
  • 1. miejsce - Martyna Antos, Inga Kobyłecka - duet kat. 18+
  • 1. miejsce - Ada Biernacka, Natalia Bednarska, Maja Starzyńska - Trio Junior

SREBRNE MEDALE:

• 2. miejsce – Natalia Bednarska – kat. Solo do lat 15
  • 2. miejsce – Inga Kobyłecka – kat solo do lat 16
  • 2. miejsce – Sandra Jagodzińska, Nikola Zakonek – kat. Duet 12-13 lat
  • 2. miejsce – Natalia Bednarska, Maja Starzyńska – kat duet 16-17 lat
  • 2. miejsce – Martyna Antos, Inga Kobyłecka, Aleksandra Podsiadło – kat.trio Junior

BRĄZOWE MEDALE:

• 3. miejsce – Aleksandra Jarmułowicz – kat. Solo do lat 13
  • 3. miejsce – Hanna Biernacka – kat. Solo do lat 16
  • 3. miejsce – Martyna Antos – Solo pow. lat 18

Ponadto akrobatki zdobyły 5 czwartych miejsc oraz 2 piąte.

Anna Stawczyk