Menu odnośników dodatkowych

Za zawodnikami i zawodniczkami UKS MDK Radom pierwsze wiosenne starty sezonu 2019 w cyklu Maratony Legia MTB

Ich tegoroczna inauguracja miała miejsce w sobotę, 23 marca br. w Laskach. Zawodnicy najmłodszych kategorii wiekowych mieli do pokonania dystans o długości 12 km, poprowadzony skrajem Puszczy Kampinoskiej.

W kategorii 14-16 lat wśród dziewcząt zwyciężyła Kasia Szczęsna, a wśród chłopców 3. miejsce zajął Bartek Kowalczyk. W kategorii wiekowej 11-13 lat 3. miejsce zajął Iwo Sola, 4. miejsce Kuba Kowalczyk, 7. miejsce Franek Siek, a 9. miejsce Dawid Marzec.

II etap cyklu został przeprowadzony na Bielanach, ze startem i metą przy ul. Ptasi Raj. Poprowadzona leśnymi duktami trasa przełajowa dała się wszystkim we znaki, szczególnie na ostatnim kilometrze. Wśród dziewcząt ponownie zwyciężyła Kasia Szczęsna. Jej koledzy uplasowali się tuż za podium: 4. miejsce Iwo Sola, 6. miejsce Franek Siek, a zaraz za nim na 7. miejscu Dawid Marzec.

III etap odbył się już za tydzień na uroczym, ale technicznie bardzo trudnym terenie Wojskowej Akademii Technicznej na Bemowie. Swą dominację potwierdziła zwycięstwem Kasia Szczęsna. Warto dodać, że we wszystkich trzech do tej pory odbytych wyścigach odniosła zwycięstwo - również w klasyfikacji open. Jeśli chodzi o jej kolegów z ekipy to uzyskali następujące lokaty: 3. miejsce Bartek Kowalczyk, 6. miejsce Iwo Sola, 7. miejsce Franek Siek oraz 8. miejsce Kuba Kowalczyk.

W międzyczasie, w sobotę, 30 marca br., odbył się I etap wyścigów w formule olimpijskiej xco Puchar Mazowsza. W silnej, ogólnopolskiej konkurencji, na bardzo ciężkiej trasie wśród juniorek młodszych Kasia Szczęsna ukończyła zmagania na 5. miejscu. Wśród młodzików zaś 17. miejsce Franek Siek, a 18. miejsce Iwo Sola. Zawodnicy ci tym samym zdobyli pierwsze tegoroczne punkty w sporcie kwalifikowanym.

Dodać należy, że w niedzielę, 7 kwietnia br. odbył się pierwszy maraton MTB w Górach Świętokrzyskich, a konkretnie w Chęcinach. Wyścigi te rozgrywane są w bardzo malowniczej okolicy, ale szczycą się mianem najcięższych wyścigów w Polsce Centralnej. Mimo takiej sytuacji górale z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu dobrze sprostali temu wyzwaniu. Podajmy ich lokaty: 2. miejsce Kasia Szczęsna, 3. miejsce Magdalena Żak, 6. miejsce Iwo Sola, 10. miejsce Kuba Kowalczyk, 12. miejsce Franek Siek, a 13. miejsce Bartek Kowalczyk.

Dodać należy, że w czasie wyścigów trenera Mirosława Strzeleckiego bardzo aktywnie wspierają rodzice, przez co podopieczni czują się o wiele bezpieczniej.