Wyniki XX Turnieju Wiedzy o BRD „Jesienny Rower”

W dniu 23 listopada 2018 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu zorganizował XX Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Jesienny Rower”.

W konkursie uczestniczyło 14 reprezentacji PSP w składach 3 osobowych z Radomia i regionu radomskiego - razem 42 uczestników. Konkurs polegał na napisaniu testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej na poziomie karty rowerowej przez każdego uczestnika oraz sprawdzeniu wyposażenia i stanu technicznego roweru. Każdy z uczestników musiał omówić i pokazać na przykładzie roweru wyposażenie podstawowe, dodatkowe oraz stan techniczny mający wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w MDK ul. Słowackiego 17, a obecni byli pani Elżbieta Sobkowiak Dyrektor MDK, pan Zbigniew Mazurkiewicz wicedyrektor WORD w Radomiu.
Współorganizatorami konkursu którzy ufundowali nagrody byli: WORD w Radomiu, Urząd Miasta w Radomiu, Komenda Miejska Policji w Radomiu, salon samochodowy AMD Auto Centrum Skoda w Radomiu.

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa:

1. miejsce - PSP Nr 3 w Radomiu
2. miejsce - PSP Nr 2 w Radomiu
3. miejsce - PSP Nr 3 z O. I. w Kozienicach
4. miejsce - PSP w Tczowie
5. miejsce - PSP Nr 5 Radomiu
6. miejsce - PSP w Starych Zawadach
7. miejsce - PSP w Skaryszewie
8. miejsce - PSP Nr 15 w Radomiu
9. miejsce - PSP w Bielisze
10. miejsce - PSP Nr 18 w Radomiu