Wyniki Rowerowego Rajdu Niepodległości - VII Memoriału Muńka

W mglistą sobotę, 10 listopada 2018 r. Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu zorganizował Rowerowy Rajd Niepodległości - VII Memoriał Muńka.

Ta sportowo - rekreacyjna impreza pod patronatem Marszałka Senatu i Prezydenta Miasta Radomia, udała się ze wszech miar dzięki współpracy z Urzędem Miejskim, Radą Miejską w Radomiu, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, PHU Tytan, Decathlon Radom, Premium Centrum Radom, Virgo Poligrafia, Suski Dojo.

Po przywitaniu uczestników ciekawą pogadankę nt. pierwszych lat II Rzeczpospolitej, z uwzględnieniem dziedziny sportu, wygłosił pan Sławomir Sońta - Prezes Radomskiego Oddziału Związku Piłsudczyków. Następnie wszyscy uczestnicy w Rajdzie Niepodległości, przystrojeni w biało-czerwone barwy, zapoznali się z trasą wyścigu xco „VII Memoriał Muńka”. Na urozmaiconej trasie wokół górki saneczkowej zawodnicy rywalizowali w wyścigach, z podziałem na kategorie wiekowe. Oprócz Radomian zjawili się przedstawiciele Kielc i Grójca. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe a wszyscy pozostali upominki wręczane przez Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury panią Elżbietę Sobkowiak i panią Klaudię Trzepiecińską z Decathlon Radom. Po wysiłku można było obejrzeć pokaz karate i posilić się przy grillu.

Mirosław Strzelecki

Wyniki: