Menu odnośników dodatkowych

Kolejne starty kolarzy UKS MDK

W sobotę, 21 kwietnia 2018 r. odbył się na warszawskim Bemowie 2. etap maratonów z cyklu LegiaMTB. Pojawił się tam rodzynek z naszej sekcji UKS MDK Igor Stępniewski i w swoim debiucie uzyskał 5. miejsce.

Juz następnego dnia, w niedzielę 22 kwietna amatorzy jazdy na rowerach MTB umówili się na ściganie po Górach Świętokrzyskich ze startem i metą w Daleszycach. Wśród 430 zawodników i zawodniczek na 2. etapie Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej nie zabrakło podopiecznych z UKS Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu. Przy skwarnej pogodzie dobrze radziła sobie Kasia Szczęsna wdrapując się na 2. stopień podium. Na 5. miejscu zmagania ukończyła Magdalena Żak, a na 6. miejscu Natalia Kot (wszystkie w kat. Młodziczka). Wśród najmłodszych Żaków jako 2. finiszował Franek Siek. W gronie Młodzików 8. miejsce zajął Bartek Kowalczyk, 9. jego młodszy brak Kuba a jako 15. z przygodami dotarł Iwo Sola. W kategorii M2 na 15. miejscu do mety dojechał Paweł Raczyłło.

Również w niedzielę, ale 6 maja odbył się kolejny etap z cyklu MazoviaMTB w Janowie Lubelskim. Na tym stojącym na wysokim poziomie maratonie rowerowym MTB w kat. FM5 zwyciężył Piotr Główczyk, a jako 2. wpadł na metę Maciej Wolański. W kat. FM4 Artur Łyzwiński zajął pechowe 4. miejsce.

Wreszcie, niezmiernie ważne zawody w sporcie kwalifikowanym z cyklu Pucharu Mazowsza w Warszawie-Wesołej. W niedzielę, 13 maja wszyscy zawodnicy i zawodniczki UKS MDK Radom posiadający licencje stanęli do piekielnie trudnej rywalizacji w konkurencji olimpijskiej - wyścig XCO. Honor Naszego klubu uratowała Kasia Szczęsna wywalczając 3. miejsce wśród Młodziczek. Magdalena Żak rywalizacji nie ukończyła z powodu kłopotów ze sprzętem. Wśród Żaków młodszych Franek Siek zajął 7. miejsce. W gronie Żaków starszych Kuba Kowalczyk ukończył wyścig na 10. pozycji, a Iwo Sola na 15. Wśród Młodzików Bartek Kowalczyk ukończył zmagania na 16. miejscu. Wszyscy nasi zdobyli cenne punkty w rywalizacji z klubami z centralnej Polski.

A już 26 maja drugi etap Pucharu Mazowsza w Kobyłce k. Warszawy.