Finał XI Turnieju Wiedzy o BRD „Komputerowy Rower”

Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu zorganizował po raz jedenasty konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pt. „Komputerowy Rower”. Turniej odbył się 23 lutego 2018 r.

Konkurs adresowany był do szkół podstawowych z Radomia i regionu. W tegorocznej edycji wzięło udział 14 reprezentacji w składach trzyosobowych - w sumie 42 uczestników.

Zawodnicy pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wykazali się umiejętnością obsługi programu komputerowego „BERDE 2.0”. Sprawdzian polegał na przejechaniu rowerem trasy wylosowanej przez komputer.

Współorganizatorami konkursu byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Urząd Miejski w Radomiu, Komenda Miejska Policji w Radomiu oraz stacja kontroli pojazdów MOTOLED.

Nagrody i dyplomy wręczyli uczestnikom konkursu pani Renata Maciejewska, dyrektor MDK oraz pan Zbigniew Mazurkiewicz, wicedyrektor WORD w Radomiu.

Wyniki turnieju:

5. Zuzanna Kaczmarczyk
  6. Kacper Wolszczak
  7. Paulina Hernik

Wyniki z obsługi programu "BERDE 2.0":

1. Karolina Podsiadła
  2. Igor Brodowski