Menu odnośników dodatkowych

Radomski MDK miejscem niezwykłym

Do Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu uczęszcza około 2000 wychowanków. Wśród nich są prawdziwe talenty. O ich dokonaniach w kończącym się 2017 roku opowiada Renata Maciejewska, dyrektor placówki.


Posłuchaj pełnego wywiadu na RadioRadom.pl:
https://radioradom.pl/radomski-mdk-miejscem-niezwyklym/


Największym sukcesem radomskiego MDK-u jest sam jego rozwój, dynamiczny i zmierzający we właściwym kierunku. W tym roku szkolnym zostały wprowadzone do oferty programowej dodatkowe godziny na zajęcia cieszące się największą popularnością, czyli baletowe, akrobatyczne, wokalne i gry na gitarze.

Jak stwierdziła Renata Maciejewska, sukcesów jest bardzo dużo, ale do najważniejszych należy m.in. zdobycie mistrzostwa świata przez zespół akrobatyczny „Pajęczarki”. W październiku tego roku 14 gimnastyczek znalazło się w reprezentacji Polski. Z mistrzostw, które odbyły się w Serbii, radomskie akrobatki przywiozły ze sobą aż 9 medali.

Mamy Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Grandioso” – mistrzów Europy, wicemistrzów Europy. Wielokrotnych zdobywców pierwszych miejsc na festiwalach ogólnopolskich zarówno wokalistów jak i tancerzy. Również zajęcia plastyczne cieszą się wielką popularnością i też są ogromne sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu jest miejscem niezwykłym, co podkreślała Renata Maciejewska. Oświatowo-wychowawcza działalność placówki wymaga zatrudnienia nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami, czyli pedagogicznymi oraz kierunkowymi. Ponadto potężne sukcesy utalentowanych wychowanków wyróżniają radomski MDK na tle innych Domów Kultury.

Praca rzeczywiście przebiega świetnie i jest sens tego, żeby to działało w takiej formie. Właśnie ten aspekt wychowawczo-dydaktyczny jest bardzo ważny. On się wydaje taki mały, ale to jest rozwój młodego człowieka.

Magda Podsiadły
Radio Radom

Źródło: https://radioradom.pl/radomski-mdk-miejscem-niezwyklym/

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu