Zaduszki Muzyczne w MDK

Zaduszki Muzyczne w Młodzieżowym Domu Kultury. Tym razem publiczność mogła przypomnieć sobie piosenki autorstwa Wojciecha Młynarskiego.

Na początek wystąpił chór Gospel Radom, przypominając piosenkę Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”.

- Na co dzień chwalimy Pana, dziś zaśpiewamy Młynarskiego – zapowiada Iwona Skwarek z chóru Gospel Radom.

Chór Gospel Radom wystąpił w nietypowej dla siebie aranżacji.

- Najważniejsze w tym przypadku są słowa – mówi Iwona Skwarek.

W kameralnej sali Młodzieżowego Domu Kultury wystąpiły talenty ze studia piosenki Fermata. Młodzież zaprezentowała utwory, do których słowa napisał Wojciech Młynarski.

- Piosenki, które sam wykonywał Wojciech Młynarski są trudne i nasi piosenkarze wybrali inne utwory – wyjaśnia Monika Żurek z MDK.

Przegląd twórczości Wojciecha Młynarskiego to dobra lekcja historii polskiej piosenki.

- Często zapominamy, jak wiele przebojów z tekstami Młynarskiego śpiewały gwiazdy polskiej estrady - zaznacza Agnieszka Dąbrowska z MDK.

Zaduszki Muzyczne w Młodzieżowym Domu Kultury mają już swoich wiernych sympatyków.

- Zaduszki Muzyczne w MDK mają już swoją tradycję. Zawsze jest miła, ciepła atmosfera – zapewnia Renata Maciejewska, dyrektor MDK.

Brawa publiczności pokazały, że piosenki Wojciecha Młynarskiego wciąż mają wielu sympatyków.

Paweł Sochalski
dami24.pl

Materiał wideo na stronie dami24: