"Radomiś" uświetnił Dzień Patrona w "Agrotechniku"

W tym roku przypada 150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta. Noblista jest patronem Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Z tej okazji w sobotę, 18 listopada w ramach obchodzonego Dnia Patrona, wystąpił zespół folklorystyczny "Radomiś" z MDK.

Jak podkreślił pan Paweł Frankowicz, dyrektor szkoły, Dzień Patrona integruje całą międzynarodową społeczność szkolną. Celem obchodów było uhonorowanie postaci Noblisty oraz przypomnienie tego, co wówczas działo się na polskiej wsi. Każda klasa, wraz ze swoim wychowawcą, przygotowała krótki występ artystyczny. Były również konkursy plastyczne i recytatorskie, quiz wiedzy oraz degustacja potraw.

Dzień Patrona uświetnił działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu zespół folklorystyczny "Radomiś" pod kierownictwem pana Mirosław Strzeleckiego. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.

Mirosław Strzelecki