Menu odnośników dodatkowych

W MDK wspominali Wojciecha Młynarskiego i śpiewali jego piosenki

Koncert piosenek z tekstem Wojciecha Młynarskiego zatytułowany „Absolutnie” odbył się w czwartek w sali kameralnej „Emdeku” i przypomniał postać zmarłego 15 marca tego roku poetę i satyryka.

Zaprezentowali się wokaliści Studia Piosenki "Fermata' pracujący pod kierunkiem Agnieszki Dąbrowskiej oraz Chór Gospel Radom.

Przygotowany przez Monikę Żurek - scenariusz i reżyseria - koncert łączył fragmenty wypowiedzi Wojciecha Młynarskiego z jego piosenkami. Czytał je Tomasz Kądziela. - „Wiem świetnie, że mam jeszcze do zagrania skecz z partnerką - zaczął Tomasz Kądziela. - Ona wie, jak ja wyglądam, ja nie mam pojęcia, jak wygląda ona. Ale wiem dokładnie, jak ona zagra swoją rolę, natomiast nie wiem, jak ja zagram. Wiem tylko jedno, że chciałbym bardzo, żeby z jakichś powodów ona tej roli nie dograła. Wtedy krzyknę za nią na klatce: „Zapomniała pani kosy!”... Potem Chór Gospel pod kierunkiem Iwony Skwarek zaśpiewał „Jeszcze w zielone gramy”. - „Generalnie rzecz biorąc, uważam, że życie ma sens. Absolutnie.”- czytał Tomasz Kądziela. I wtedy koncert rozpoczął się na dobre.

Izabela Sierańska zaśpiewała „Żyj kolorowo” z repertuaru Ewy Bem, Jolanta Szymczyk „Och, życie” z repertuaru Edyty Geppert („Napisałem sporo piosenek lirycznych przeznaczonych dla pań”). Karina Duszyńska przypomniała ”Tak bym chciała kochać już” śpiewaną przez Hannę Banaszak a Katarzyna Głogowska - „Odkryjemy miłość nieznaną” znaną z wykonania Alicji Majewskiej.

Kacper Sadowski śpiewał „Bądź moim natchnieniem z repertuaru Andrzeja Zauchy. Magdalena Figura zaprezentowała „Ktoś mnie pokochał” z repertuaru Skaldów, a „Gram o wszystko” - piosenkę Ewy Bem - Natalia Imbor. -„Na konkurs pan Wasowski dał mi piękną melodię i mówi „Proszę pana, niech to będzie kompletnie niepodobne do tego, co pan pisze, niech to będzie czysta liryka, a godło damy OJ”. Pytam dlaczego. „A dlatego, że jak otworzą kopertę i zobaczą pana nazwisko, to powiedzą: Oj”. Katarzyna Głogowska przypomniała utwór „Serce to jest muzyk”. Śpiewano jeszcze „Taki cud miód”, „Moknie w deszczu diabel” i  „Poranne łzy”, by wreszcie chór Gospel zakończył koncert słynnym dziś utworem ”Róbmy swoje”. 

Barbara Koś
Echo Dnia

Galeria zdjęć:
http://www.echodnia.eu/radomskie/kultura/g/radom-w-mdk-wspominali-wojcie...

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu