I tak pracują od 15 lat!

Swoje talenty rozwijało tu ok. 3 tysiące dzieci! Dziecięca Pracownia Plastyczna w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu ma 15 lat. W piątek, 27 października odbyło się okolicznościowe spotkanie, były działania artystyczne oraz jubileuszowy tort. Nie zabrakło gromkiego: 100 lat! - odśpiewanego przez dzieci i i ich rodziców. Pracownią od 15 lat opiekują się Ewa Banaszczyk i Magdalena Grabijas - Brodnicka, które opowiedziały nam o pracowni i o tym, co się w niej dzieje na co dzień. Prace, które powstały podczas jubileuszowego spotkania będzie można już wkrótce oglądać na specjalnej wystawie w MDK przy ul. Słowackiego 17.

Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom