Wyścig MTB z okazji Święta Niepodległości

Około setka osób stawiła się 11 listopada 2012 r. w parku na radomskim osiedlu Południe, aby uczcić Święto Niepodległości rywalizując w wyścigu rowerowym MTB w olimpijskiej formule xc. Zawody były jednocześnie I Memoriałem Mundka, podczas którego wszyscy uczestnicy przejechali wokół osiedla najładniejszą w Polsce ścieżką rowerową.

Trasa wyscigu xc była zróżnicowana i wiodła kostką brukową oraz w terenie. Uczestnicy kilkukrotnie, w zależności od kategorii wiekowej, pokonywali pętlę długości ok. 1200 m. Tym bardziej warto podkreślić, że walka na trasie w niektórych kategoriach trzymała w napięciu do samego końca, dostarczając wiele emocji licznie zgromadzonej publiczności.

Najlepsi otrzymali puchary od Prezydenta Miasta Radomia. Ponadto pierwszych pięciu zawodników w poszczególnych kategoriach odebrało nagrody rzeczowe. Wszyscy mogli natomiast pokrzepić się batonami i napojami. Szczególne wyróżnienie w postaci maskotki Radomira trafiło do rąk Ksawerego Jonczyńskiego - najmłodszego, a także Mariana Pietrzykowskiego - najstarszego uczestnika zawodów.

Organizatorami wyścigu byli: Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu we współpracy z CK „Południe” i PHU „Tytan” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Mirosław Strzelecki

Dzieci:

1. Ksawery Jonczyński
  2. Wojciech Ratyński
  3. Kacper Fijałkowski

Młodzicy:

1. Patryk Delikat
  2. Patryk Staniewski
  3. Nikodem Anasiak

Juniorzy:

1. Marcin Bogdański
  2. Bartosz Słotwiński