XXIII Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa

W niedzielę, 10 czerwca 2012 r., na osiedlu Kaptur odbyła się XXIII Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa o Puchar Prezydenta Miasta Radomia, której organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu. W pogodne przedpołudnie, na starcie zjawiło się ok. 200 sympatyków jazdy rowerem, aby wyłonić spośród siebie najszybszych. Uczestnicy pokonywali rundę o długości ok. 3,5 km - w zależności od kategorii wiekowej - od 1 do 5 razy. Po wysiłku wszyscy uczestnicy mogli zaspokoić głód bardzo smaczną grochówką.

Warto odnotować, że na udział w wyścigu zdecydowali się m.in. Pan Leszek Pożyczka - Dyrektor Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu UM oraz Pan Leszek Paluch - kierownik Referatu Sportu UM w Radomiu. Na zakończenie wręczali oni Puchary Prezydenta Radomia oraz Prezesesa UKS MDK „Tytan” Radom dla najlepszych. Pierwsze „trójki” w każdej kategorii udekorowano medalami, a zdecydowana większość otrzymała od sponsorów upominki i kaski rowerowe.

Mirosław Strzelecki

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych:

• kat. „0” - Tomek Błasiak i Kasia Iwańska
  • kat. I - Dawid Maj i Ewelina Rozwadowska