Zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu w związku z wybudowaniem na terenie MDK, przy ul. Daszyńskiego 5, „Rowerowego Miasteczka Ruchu Drogowego” zwraca się z propozycją nawiązania współpracy. Dysponujemy 4 rowerami górskimi, kaskami rowerowymi, znakami pionowymi przenośnymi, rowerowym torem przeszkód, salą komputerową z 13 stanowiskami.

W ramach współpracy nauczyciel MDK prowadziłby z Państwa klasą zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na terenie „Rowerowego Miasteczka Ruchu Drogowego” oraz w budynku MDK. Dotyczy to w szczególności klas III, IV, V, VI. W MDK dodatkowo mógłby się odbyć sprawdzian umiejętności na uzyskanie Karty Rowerowej. Program zajęć dotyczyłby: poruszania się pieszego jako uczestnika ruchu drogowego, techniki jazdy na rowerze, przepisów ruchu drogowego, techniki poruszania się na rowerze w ruchu drogowym, obsługi technicznej roweru, zasad udzielania I pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbywałyby się w godzinach od 9.00 do 15.00, od września roku szkolnego 2012/13. Propozycja dotyczy 1 lub 2 godzin dydaktycznych raz na jeden, dwa lub trzy tygodnie (mogą to być te same klasy lub inne - do uzgodnienia).

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa Państwa Szkoły z podaniem liczby klas w formie mailowej.

Więcej o działalności MDK w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego znajdziecie Państwo na stronie www.mdk.radom.pl/brd.

Nauczyciel prowadzący: p. Kamil Śmiechowski, kontakt mailowy: brd.mdk@wp.pl.