„Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy” - PSP Nr 24 w Radomiu

11 kwietnia 2012 r. uczniowie klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 24 w Radomiu doskonalili swoje umiejętności praktycznej jazdy na rowerze po rowerowym torze przeszkód na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu przy ul. Daszyńskiego 5.

W skład toru weszły takie przeszkody, jak: poprzeczka, równoważnia, bramka, rynna, pochylnia oraz slalom pomiędzy pachołkami.

Natomiast 24 kwietnia uczestniczyli w zajęciach praktycznych z przepisów ruchu drogowego na terenie Miasteczka Rowerowego.

Młodzi rowerzyści poznawali i rozwijali umiejętności techniki jazdy i podstawowych manewrów na rowerze: włączanie się do ruchu, wyprzedzanie, wymijanie, omijanie, skręt w lewo i prawo, zawracanie, jazda po rondzie oraz bezpieczne zatrzymanie się.

Doskonalili poznawanie znaków drogowych pionowych i poziomych, w tym przejście dla pieszych, ustąp pierwszeństwa przejazdu, droga z pierwszeństwem, skrzyżowanie dróg równorzędnych, nakaz jazdy w prawo i w lewo, zakaz skrętu, stop.

Zajecia prowadzili nauczyciele z PSP Nr 24: pani Joanna Majchrzak, pan Mariusz Beczek, pan Arkadiusz Gorczyca.